İşortaklarımızın ve müşterilerimizin Orijinal'le olan tecrübeleri:


Mine Könüman
Akbank Genel Müdür Yardımcısı
Empatik, yaratıcı, heyecanlı, istekli, çözüm odaklı, cesaretli, yenilikçi, hayalperest... İşte tüm bu sıfatlar Orijinal’in kurucuları Murat Şahin ve Osman Özsoy’u kısaca tanımlamak için birebir...

Rekabetin kıyasıya sürdüğü, hemen hemen tüm ürün özelliklerinin birbiri ile aynı olduğu bir sektörde farklılık yaratmak ve en önemlisi bu farklılığı müşteri ihtiyaçlarından yola çıkarak oluşturup uygun koşullarla sunuyor olmak anlatıldığı kadar kolay değildir genelde. İşte böyle arayış içinde olduğumuz bir dönemde tanıştık onlarla, yepyeni ve hiç denenmemiş bir fikirle geldiler. Fikri paylaşmak, görüş almak derken; aynı heyecanla fikre inandık ve hemen uygulamaya geçtik. Özel şoför hizmeti, havaalanı transferi, ardından Çeşme Shuttle hizmetini Axess’le başlattık, Bodrum, Dalaman derken bu hizmetler bugün artık tüm sektörün nerdeyse standardı haline geldi. Hizmeti vermeye başladıkları ilk günlerde test için Orijinal’in çağrı merkezini aradığımızda gelen çağrıları Murat Şahin’in kırk yıllık bir agent gibi cevaplaması bugün hala beni gülümseten ve tüm genç girişimcilere ders olması gereken bir anıdır.

Yeni fikir ve proje üretimlerinin ardı ardına aynı enerjiyle devam edişini heyecanla izliyor ve yeni bir “orijinal” fikre daha birlikte imza atmayı diliyorum. Sevgilerimle.
Deniz Önder
Department Manager,
PFS Marketing
Card Product Management
HSBC Bank Turkey
Orijinal Ekibi ile 2008 yılından bu yana çalışıyoruz. Hem dizayn hem ürün fonksiyonları açısından piyasada fark yaratan Advantage Black & Rouge kartlarının lansmanını birlikte yaptık. O günden bu yana ürün içeriğini zenginleştirmek üzere dirsek dirseğe çalıştık. Önceliklerimizi birlikte belirleyip ona göre hareket ettik. Tüm ekip ürünü ciddi şekilde sahiplendiği için bugün kart sayısı 120.000'lere ulaştı.. Statükocu bir yaklaşımla değil, yeniliklere ve değişimlere açık bir çalışma ortamı ile verdikleri destek için Orijinal ekibine teşekkür ederiz...
Serkan Ülgen
Kredi Kartları Pazarlama Direktörü
Yapı Kredi Bankası
Orijinal ile tanışmamız , firmanın kuruluşuna, 2006 yılına dayanıyor. Tanıştığımız ilk günden beri, güven veren, kaliteli ve inovatif iş yaklaşımından hiçbir şey kaybetmeden, yeni ve yaratıcı projelerini bizlerle paylaştılar.
Yapı Kredi Bankası kredi kartları ekibi olarak Orijinal ile Türkiye'de ilk kez hayata geçirdiğimiz, kredi kartı pazarında daha önce hiç denenmemiş projeler sayesinde tüketicilerimize sunduğumuz kaliteli ve farklı hizmet yelpazesini genişletme şansı bulduk. Bu sayede, tüketicilerimize kartlı ödeme sisteminin ötesinde, bir çok ek hizmet sağladık.
Pınar Massena
Back-Up Genel Müdürü
Back-Up olarak üyelerimizin hayatlarını kolaylaştırırken aynı zamanda kaliteli ve kesintisiz hizmet sağlamak bizim ana ilkemiz. Kurulduğumuz 2003 yılından bu yana; geniş tedarikçi ağımızla 7 gün 24 saat Türkiye’nin her yerinde üyelerimizin her an tüm istek ve ihtiyaçlarında yanlarında olduk. 200.000’i aşkın üyemize asistans hizmetlerden danışmanlık hizmetlere VIP servislerden info-line ve organizasyonel hizmetlere kadar her konuda hizmet veriyoruz. Seyahat dostu kimliğimiz ile üyelerimize seyahat danışmanlığı, servis bedelsiz uçak bileti, yurtdışı seyahat sigortası, transfer hizmeti ve navigasyon cihazı imkanı sunuyoruz. VIPPlus üyelik kapsamında binlerce üyemiz 5 günü aşan seyahatlerinde yılda 5 kez ücretsiz, sonrasında ise indirimli şekilde transfer hizmetinden faydalanıyor. Tüm bu hizmetlerimizi sunarken bizimle aynı hizmet anlayışına sahip, müşteri odaklı ve kaliteli hizmet sunan tedarikçilerimizle çalışıyoruz. Transfer Hizmetini sunan tedarikçilerimiz arasında yer alan Secure Drive ile üyelerimizin transferlerini kesintisiz kaliteli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.